Dvi lietuvių autorių knygos – tarp geriausių Latvijoje
2018-01-18


Kasmet Latvijoje organizuojamuose geriausių knygų rinkimuose „Vaikų komisija 2017“, kategorijoje 5+, šiemet atsidūrė dvi lietuvių autorių knygos – Dainiaus Šukio pasaka „Ežys, kuris mylėjo slapta“ (latv. „Ezītis, kurš mīlēja slepeni“) ir Kęstučio Kasparavičiaus trumpos istorijos „Apie daiktus“ (latv. „Īsi stāstiņi par lietām“).


Pernai toje pačioje kategorijoje atsidūrusi Linos Žutautės knyga „Kakė Makė ir didelė tamsa“ (latv. „Kika Mika un lielā Tumsa“) sulaukė daugiausia skaitytojų simpatijų ir pelnė pirmąją vietą.

Latvijos skaitymo skatinimo programa „Vaikų, jaunimo ir tėvų komisija“ (latv. Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija) – kasmetiniai geriausių knygų vaikams ir jaunimui rinkimai. Ekspertų komisijos išrenka po 6 knygas į 5 kategorijas pagal amžiaus grupes: 5+, 9+, 11+, 15+ ir tėvų komisija. Tuomet vaikai, paaugliai bei tėvai renka jiems labiausiai patikusias knygas.

Knygas metų pradžioje į „Vaikų komisiją“ atrenka profesionali komisija. Į sąrašą patenka knygos, išleistos per pastaruosius kalendorinius metus, neatsižvelgiant, ar knyga parašyta latvių autoriaus, ar yra verstinė.

„Vaikų komisiją“ organizuoja Latvijos nacionalinės bibliotekos Vaikų literatūros centras.

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.