„Tu tik įsivaizduok: manęs nėra“ (S. Kozlovui atminti)
2019-10-08


Sergejus Kozlovas parašė daugiau nei 30 knygų vaikams, daugiausia trumpų pasakų ir apsakymų rinkinių, sukūrė daugiau nei 20 pjesių lėlių teatrui, daugiau nei 20 scenarijų animaciniams filmams, taip pat rašė eilėraščius vaikams ir suaugusiems, tekstus spalvinimo ir erdvinėms knygelėms, vertė kitų kūrybą.


Pavyko rasti užuominą, kad vertė net iš lietuvių kalbos (matyt, netiesiogiai, o pažodinio vertimo pagalba), bet ką būtent – literatūros istorija nutyli.

Daugelis S. Kozlovo eilėraščių virto dainelėmis, o pirmoji vinilinė plokštelė su jo kūryba buvo išleista 1969  m. penkiamilijoniniu tiražu. Na o pirmoji knygelė vaikams „Kaip saulė sudužo“ pasirodė 1962 m., autoriui dar besimokant literatūriniame Gorkio vardo institute Maskvoje – bene vieninteliame institute pasaulyje, kuriame mokė (ir tebemoko) tiesiog rašyti.

9-ame XX a. dešimt. autorius daugiausia rašė pjeses vaikams, 15 jų buvo pastatytos daugiau nei 300 teatrų Rusijoje, Japonijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Latvijoje ir kitur. Garso įrašų studija „Melodija“ išleido 6 vinilines plokšteles, o 2006 m. Kozlovo pasakos pasirodė garsinių knygų pavidalu. Rašytojo kūryba išversta į daugelį kalbų, virto dainomis arba inspiravo kompozitorius kurti muziką. 2006 m. rašytojas nominuotas vaikų literatūros Nobeliu tituluojamam Hanso Christiano Anderseno apdovanojimui, o 2009 m. jis apdovanotas Kornejaus Čiukovskio premija. Prietėmiauti Sergejus Kozlovas iškeliavo 2010 m. sausio 9 d.

Visą tekstą skaitykite čia.
 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.