Dainiui Gintalui – premija už poeziją vaikams
2019-05-28Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2019“ premija už poeziją vaikams skirta Dainiui Gintalui. Premija laureatui įteikta už eilėraščių knygą vaikams „Duokit kelią Begemotui!!!“


 

Kaip teigia leidėjai, pirmoji žinomo poeto Dainiaus Gintalo eilėraščių knyga vaikams – smagus literatūrinis nuotykis, kuriame susijungia netikėti siužetai, profesionalus žodžio valdymas, poetinių klišių laužymas ir žaismingas stilius. Kai kurie eilėraščiai primena šmaikščias pasakaites, kurių herojai nenuobodūs, o jų gyvenimo įvykiai pilni vaizduotės šėlsmo, lengvo absurdo ir komiškų paradoksų.

Dainiaus Gintalo eilėraščiuose nėra lėkšto lyrizmo ar pabodusių įvaizdžių, todėl jie ir stebina, ir linksmina, ir žadina vaizduotę. Knygoje autorius siūlo ir įdomių, šiandien retai sutinkamų greitakalbių, kurias galima skaityti kaip smagų poetinį pokštą.

Knygą „Duokit kelią Begemotui!!!“ 2019 m. pavasarį išleido leidykla „Žalias kalnas“, iliustravo Ula Šimulynaitė.

Praėjusiais metais festivalio „Poezijos pavasaris“ premija buvo įteikta Daivai Čepauskaitei už poezijos rinkinį vaikams „Baisiai gražūs eilėraščiai“, kurią taip pat išleido „Žalias kalnas“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.