Naujienos
2018-06-19
Gretos Alice komiksų paroda „Mėlynasis krokodilas“Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas kviečia užsukti į jaunosios kartos iliustruotojos Gretos Alice (1992 m.) komiksų parodą, skirtą ir vaikams, ir jau ūgtelėjusiems komiksų mėgėjams.

2018-06-18
Dr. Aloyzo Petriko literatūrinės premijos įteikimasBirželio 28 d. 17.30 val. Rašytojų klube (K. Sirvydo g.6, Vilnius) vyks literatūros vakaras, kurio metu bus įteikta Dr. Aloyzo Petriko literatūrinė premija už geriausią knygą vaikams ir jaunimui. Pirmąja dr. Aloyzo Petriko literatūrine premija bus apdovanotos dvi autorės – Jurga Vilė ir Lina Itagaki už komiksų knygą vaikams ir jaunimui „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“).

2018-06-13
Kai įdomus ir spalvingas pasaulis telpa knygoje


Tiems, kas skaitė Neringos Vaitkutės trilogiją „Vaivorykščių arkos“ ir kitas knygas, šios autorės daug pristatinėti nereikia: jos tekstai išsiskiria itin vaizdinga, lengvai tekančia kalba, ryškiais veikėjų charakteriais ir nuotykių, staigmenų bei vidinių atradimų kupinais siužetais. Ir tai ne šiaip panegirikos: rašytoja labai gerai pažįsta vaikus ir jų pasaulį, tad pasakoja jiems ne pritūpusi ar pasilenkusi, o kartu sėdėdama ant stogo ir mataruodama kojomis.

2018-06-04
„Skaitymo iššūkis“ kviečia pasinerti į knygų pasaulį 
Milžiniško populiarumo sulaukęs, širdis užkariavęs ir kasmet vis daugiau skaitytojų įtraukiantis „Skaitymo iššūkis“ nuo birželio pirmosios dienos vėl kviečia visus literatūros mylėtojus pasigalynėti su savimi, atsiversti mylimas knygas ir įveikti 5 skaitymo užduotis.

2018-05-17
Pokalbis su kūrėjomis, prakalbinusiomis daiktus


Kartais besisukiodami kasdienybėje pamirštam pastebėti aplink save esančius daiktus. O jie tikrai galėtų papasakoti įdomiausių istorijų. Juk tiek mato ir žino! Rašytoja Audronė Meškauskaitė ir dailininkė Jurga Šulskytė savo knygoje „Interviu su daiktais“ (leidykla „Nieko rimto“) žurnalisto Jurgio lūpomis prakalbino ir sagą, ir šukas, ir lagaminą, ir dar keletą daiktų, kurių gyvenimo istorijos ne tik stebina, bet ir įkvepia.

2018-05-07
D. Čepauskaitei – premija už poeziją vaikams


 

Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2018“ premija už poeziją vaikams skirta Daivai Čepauskaitei. Premija laureatei skirta už eilėraščių knygą vaikams „Baisiai gražūs eilėraščiai“ (leidykla „Žalias kalnas“, 2017).

2018-04-26
Apie vertėjo darbąPasirodžius naujai knygai apie jos autorių ir dailininką kalbama daugiausiai. Vis dėlto jeigu knygą parašė užsienio autorius, kad ją galėtume skaityti gimtąja kalba, didelį darbą turi atlikti ir vertėjai.

2018-04-18
Vaikų mėgstamiausių knygų penketukasLietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamentas bei Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius kvietė moksleivius rinkti 2017 m. perskaitytų mėgstamiausių knygų penketukus.

2018-04-18
2018-ieji paskelbti prancūzų literatūros metais 
Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2018-uosius paskelbė prancūzų literatūros metais, taip siekdama atkreipti skaitytojų dėmesį į turtingus visame pasaulyje itin populiarios prancūziškai parašytos literatūros klodus.

2018-04-10
Apdovanoti reikšmingiausių 2017 m. vaikų knygų kūrėjai
Balandžio 7-ąją, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną, Nacionaliniame Kauno dramos teatre pagerbti iškiliausi 2017 metų vaikų ir paauglių knygų kūrėjai – rašytojai, dailininkai iliustruotojai, vertėjai, literatūros sklaidos specialistai.

 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.