Metų knyga vaikams – „Stebuklingi senelio batai“
2020-02-24Vasario 21 d. Vilniaus knygų mugėje paskelbti penkioliktą kartą vykusios akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojai. Vaikų knygų kategorijoje 2019-ųjų Metų knyga išrinkta Ignės Zarambaitės apysaka „Stebuklingi senelio batai“, kurią iliustravo Vanda Padimanskaitė, išleido Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.


Vaikų literatūros ekspertas doc. dr. Kęstutis Urba apie šią knygą rašo: ‚Pradinių klasių mokinukas Enrikas, apsiavęs mirusio senelio batais, patiria stebuklų: geba skraidyti, kartais supranta gyvūnų kalbą, susikalba su kaliause. Knygoje buitinis realizmas pinamas, derinamas su pasakos išmone. Jautriai perteiktas seno žmogaus ir vaiko ryšys. Paskutinį kartą tariamai susitikęs su seneliu ant stogo Enrikas grąžina jam batus, nes pats jau išmokęs matyti širdimi…“

 


Šį kartą skaitytojai vaikų Metų knygą rinko iš šio ekspertų pasiūlyto knygų penketuko: Dirgėla Tomas, iliustr. Karpavičiūtė Dalia „Benas – sapnų siuvėjas“ (Tyto alba, 2018), Landsbergis Vytautas V., iliustr. Karpavičiūtė Dalia „Pūkis karalius“ (Dominicus Lituanus, 2018), Norvila Paulius, iliustr. Šulskytė Jurga „Strykt pastrykt!“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2019), Zarambaitė Ignė, iliustr. Padimanskaitė Vanda „Stebuklingi senelio batai“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2019) ir Zavedskaitė Dovilė, iliustr. Šarmavičiūtė Jurga „Lietus ir skafandras“ (Labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, 2019).

Vaikų ir paauglių knygas atrinko komisijos pirmininkas vaikų literatūros ekspertas doc. dr. Kęstutis Urba,  Eglė Baliutavičiūtė (Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vyriausioji tyrėja), dr. Aurelija Gritėnienė (Lietuvių kalbos instituto Bendrinės kalbos tyrimų centro vyresnioji specialistė), Rita Karpavičienė (Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja), Danguolė Šakavičiūtė (literatūros kritikė).

Šiuose Metų knygos rinkimuose dalyvavo šiuolaikinių lietuvių autorių knygos, išleistos nuo 2018 m. rugsėjo 1 d. iki 2019 m. rugpjūčio 31 d.

Šiemet Metų knygos buvo renkamos keturiose kategorijose: vaikų knygų, paauglių knygų, knygų suaugusiesiems ir suaugusiųjų poezijos. Balsuoti už ekspertų atrinktas knygas buvo galima Metų knygos rinkimų interneto svetainėje, taip pat siųsti laiškus elektroniniu ir paprastu paštu. Šį kartą visose knygų kategorijose iš viso balsavo 25 882 skaitytojai.

Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuotą akciją „Metų knygos rinkimai“ rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija.

2020 metų akcija „Metų knygos rinkimai“ bus skelbiama šių metų rudenį.

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.