2018-ųjų Metų knyga vaikams – „Sibiro haiku“
2019-02-25
Vilniaus knygų mugėje paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai 2018“ nugalėtojai. Knygų vaikams kategorijoje Metų knyga tapo Jurgos Vilės ir Linos Itagaki knyga „Sibiro haiku“ (leidykla „Aukso žuvys“).


Jurgos Vilės ir Linos Itagaki „Sibiro haiku“ – tai knyga-įvykis, knyga-staigmena, savo atsiradimu nustebinusi ne vieną skaitytoją ir privertusi ištarti: „Pagaliau! Seniai tokios laukėme!“ Autorės pasirinkta skaudi tema – Sibiro tremtis, reikalauja ne tik ypatingo kalbėjimo, kai apie ją pasakojama vaikui, bet ir nepaprastos formos, pateikimo būdo. Tad ši knyga derina savyje grožinį pasakojimą, komiksų elementus, laiškų intarpus, poeziją, tačiau kartu yra vientisa, pasakojanti istoriją tekstu ir iliustracijomis, kviečianti nagrinėti kiekvieną puslapį, atspindinti skaudžią patirtį, bet nestokojanti humoro ir šmaikštumo. Moderni, leidžianti skaitytojui pasirinkti savo skaitymo būdą, kai ką nutylinti ir padedanti atrasti patiems bei neabejotinai priverčianti prie jos sugrįžti ne vieną kartą. (Inga Mitunevičiūtė).

Šį kartą Metų knygą skaitytojai rinko iš ekspertų pasiūlyto penketuko: Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“ (Žalias kalnas, 2017), Mariaus Marcinkevičiaus ir dailininkės Aušros Kiudulaitės „Draugystė ant straublio galo“ (Tikra knyga, 2017), Violetos Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“ (Tyto alba, 2017), Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikos“ (Nieko rimto, 2018) ir Jurgos Vilės ir dailininkės Linos Itagaki „Sibiro haiku“ (Aukso žuvys, 2017).

Vaikų knygų penketuką atrinko: komisijos pirmininkė Inga Mitunevičiūtė (Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Tyrimų ir sklaidos skyriaus vadovė), Diana Gancevskaitė (rašytoja, literatūrologė), dr. Aurelija Gritėnienė (Lietuvių kalbos instituto vyresnioji mokslo darbuotoja), Rita Karpavičienė (Panevėžio rajono Raguvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė), Justinas Vancevičius (literatūros pažinimo programos „Vaikų žemė“ vadovas).

Balsuoti už ekspertų atrinktas knygas buvo galima Metų knygos rinkimų interneto svetainėje, taip pat siųsti laiškus elektroniniu ir paprastu paštu.

Metų knygos rinkimai vyksta kasmet nuo 2005-ųjų. Šiemet skaitytojai labiausiai patikusias knygas rinko jau keturioliktą kartą. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų rinko Metų knygas penkiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų, poezijos ir publicistikos ir dokumentikos kategorijose. Akcijai siūlomos knygos parašytos šiuolaikinių lietuvių autorių, išleistos nuo 2017 metų rugsėjo 1 dienos iki 2018 metų rugpjūčio 31 dienos.

Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija bei Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija.

Akcija „Metų knygos rinkimai 2019“ bus skelbiama šių metų rudenį.

Metų knygos rinkimai.

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.