Liūdnas berniukas ir milžinas
2020-05-11Kartą gyveno berniukas vardu Mykoliukas. Jis buvo labai liūdnas, nes neturėjo draugų. Vieną dieną berniukas nusprendė eiti laimės ieškoti. Jis gyveno šalia miško. Į tą mišką niekas neidavo nei grybauti, nei uogauti, nei medžioti. Miškas buvo labai paslaptingas ir baisus.


 

 
Susikrovė Mykoliukas kuprinę ir išėjo laimės ieškoti. Berniukas ėjo mišku tris dienas ir tris naktis. Miškas buvo tuščias, nečiulbėjo joks paukštelis, nestraksėjo joks kiškelis, net vilkas nestūgavo. Beeidamas jis pastebėjo olą. Toje oloje kažkas garsiai knarkė. Mykoliukui pasidarė labai smalsu ir jis nuėjo pažiūrėti. Oloje pamatė didelį milžiną. Milžinas buvo labai negražus, baisus: su viena akimi. Išsigandęs Mykoliukas pradėjo rėkti:
– Padėkit, gelbėkit, milžinas!
Mykoliuko riksmas pažadino milžiną, kuris, pamatęs berniuką, taip pat išsigando. Mykoliukas pasislėpė medžių tankmėje. O milžinas pradėjo verkti. Sugrįžęs berniukas olon tyliai lemena:
– Kodėl tu verki?
 
– Verkiu , nes visi manęs bijo. Ir tu bijai!– sušnibždėjo milžinas.
 
– Aš nebijau tavęs, tik labai išsigandau, – pasakė Mykoliukas
 
– Jei nori, galim būti draugais. Aš ieškau gero, nuoširdaus, linksmo draugo, kuriuo galėčiau pasitikėti. Ar būsi mano draugas?
Milžinas apsidžiaugė. Linktelėjo galva, apkabino Mykoliuką. Nuo tos dienas jie tapo pačiais geriausias draugais.
 

Ignas Matvejevas, 10 metųVaikų kūryba.

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.