Virtualios pamokėlės „Iliustruotojai piešia vaikams!“
2020-05-20Gegužė – šeimos mėnuo, tad nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka didesnį dėmesį skiria būtent mažiesiems bibliotekos bičiuliams. Nacionalinė biblioteka, kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi pakvietusi klausytis skaitomų kūrinių ištraukų, šį sykį siūlo pažinti knygų dailininkus!


Kiekvieną antradienį ir penktadienį visi kviečiami apsilankyti Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanale, kur rasite naujausią įrašą – edukacinę pamokėlę. Kiekvieną sykį susipažinsite su vienu iš lietuvių knygų iliustruotojų, jo knygomis ir išmoksite drauge nupiešti knygos personažą.
 

Virtuali edukacija: Aušra Kiudulaitė piešia vaikams

Pirmasis šio edukacinio ciklo vaizdo įrašas, kurį kviečiama žiūrėti – susitikimas su dailininke Aušra Kiudulaite. Kūrėja yra iliustravusi keletą paveikslėlių knygų vaikams: Evelinos Daciūtės knygą „Laimė yra lapė“, Mariaus Marcinkevičiaus kūrinį „Draugystė ant straublio galo“ ir šiemet savo sukurtą knygą „Maksas ir 92 musės“, kurios pagrindinį veikėją, šunį Maksą, ir kviečia dailininkė nupiešti.

Vaizdo įrašą rasite čia:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=X5xu4wh4yoQ&feature=emb_logo


 
Virtuali edukacija: Vilija Kvieskaitė piešia vaikams

Vilija Kvieskaitė yra iliustravusi Selemono Paltanavičiaus knygą „Sniego žmogelių žiema“, taip pat Vytauto V. Landsbergio knygą „Kaip pelytė Zita žmogumi pavirto“. Be to, ji yra nupiešusi šaunius personažus dviem Beno Bėranto parašytoms knygoms „Riešutortas“ ir „Baubaimė“, kuriuos šiandien ir kviečia piešti drauge.

Vaizdo įrašą rasite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=6dAk-kU9M-8


 
Virtuali edukacija: Agnė Nananai piešia vaikams

Agnė Nananai yra iliustravusi ne vieną tekstinę bei paveikslėlių knygą vaikams: Justino Marcinkevičiaus eilėraščių knygą „Vaikų žemė“, Timo Parvelos knygas apie Elės ir jos draugų nuotykius, Raimondo J. Nabaus knygas „Pamenukas ir dramblys“, „Mažasis Baltas“. Šiandien ji kviečia drauge nupiešti pelėdžiuką iš savo naujai iliustruotos ir Mariaus Marcinkevičiaus parašytos knygos „Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo“.

Vaizdo įrašą rasite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=YYyi9vdqcSE

 

Šį mėnesį taip pat jūsų lauks pažintis su dailininkėmis Greta Alice, Ieva Babilaite ir iliustruotoju Martynu Paviloniu. Įrašus rasite Nacionalinės bibliotekos „YouTube“ kanale.

Kviečiame piešti kartu su vaikų knygų iliustruotojais!

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.