Archyvas
  2019   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2019-01-30  Knyga „Laimė yra lapė“ apdovanota AmerikojeKelią tarptautinėje erdvėje toliau skinasi Aušros Kiudulaitės ir Evelinos Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“ (leidykla „Tikra knyga“). Mažiesiems skaitytojams skirta knyga sulaukė apdovanojimo, kokio nėra gavusi jokia kita lietuvių autorių kurta knyga.

2019-01-24  Knygos „Princesė“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvėsKartą baisi princesė jojo ant mažo mielo drakono, o žirgas ant riterio šuoliavo po laukus, nes juos vijosi didžiulės šukos. Ar gali taip būti? Žinoma, kad gali, jeigu visi žodžiai pasakoje susimaišė! O kodėl taip nutiko, sužinosite knygos vaikams „Princesė“ pristatyme Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

2019-01-23  M. Aymé knygos „Katinėlio Murklio pasakos“ pristatymasPrancūzų institutas kviečia į prancūzų rašytojo Marcelio Aymé knygos „Katinėlio Murklio pasakos Pirmoji knyga“ pristatymą, kuris vyks š. m. sausio 30 d., trečiadienį, 18 val. Prancūzų institute (Didžioji g. 1, Vilnius).

2019-01-23  Interviu su rašytoja Neringa Vaitkute

Rašytoja Neringa Vaitkutė. Nuotr. asmeninio archyvo

Kaip metus skaičiuoja mokytojai? Ar mokiniai didžiuojasi savo mokytoja, kuri yra dar ir rašytoja? Apie mokyklą, knygų mugę ir Metų knygos rinkimus kalbėjomės su mokytoja ir rašytoja Neringa Vaitkute.

2019-01-17  Plėšikas Hocenplocas sugrįžta po 45 m. pertraukos


Otfrydas Proisleris (Otfried Preußler) – puikiai žinomas Vokietijos vaikų rašytojas, pripažinimą už knygas pelnęs daugelyje pasaulio šalių. Raganiukė ir plėšikas Hocenplocas yra populiariausi ir žinomiausi O. Proislerio vaikų knygų veikėjai, o su knyga „Plėšikas Hocenplocas“ auga jau trečia karta. Rašytojui šis veikėjas buvo itin svarbus, jis netgi plėšiko Hocenploco vardu rašė laiškus valdžios institucijoms ir atsakinėdavo į vaikų laiškus.

2019-01-10  V. Šidlauskas: stebina, kokia smalsi karta augaPradėti vadintis rašytoju gali tada, kai parašai knygą. O kai parašai tris? Vaikų knygų rašytojas Virgis Šidlauskas vaikų literatūros pasaulyje sėkmingai debiutavęs su knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ (leidykla „Nieko rimto“), rankose laiko jau tris savo parašytas knygas vaikams ir, atrodo, nesiruošia sustoti.

2019-01-08  Knygos „Sivužas“ iliustracijų parodaLietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kviečia aplankyti Linos Dūdaitės knygos „Sivužas“ iliustracijų parodą. Jos atidarymo dieną pati dailininkė ves dar ir kūrybines dirbtuves, skirtas visai šeimai. Pasak Ingos Mitunevičiūtės, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkės, knygos „Sivužas“ teksto skaidrumą visiškai atitinka puikios Linos Dūdaitės iliustracijos.

2019-01-07  Kvietimas rinkti mėgstamiausių knygų penketukusMoksleiviai kviečiami rinkti mėgstamiausias 2018 m. perskaitytas knygas. Visi 1–12 kl.  mokiniai kviečiami prisiminti penkias pačias labiausiai patikusias 2018 m. perskaitytas knygas ir užpildyti trumpą apklausą.

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.