Paskelbti Knygos meno konkurso nugalėtojai
2019-02-11Kultūros ministerija paskelbė gražiausias 2018 metų knygas. Ministerijos kasmet organizuojamo Knygos meno konkurso ekspertų komisija knygas vertino pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus.


 

Tarp Knygos meno konkurso nugalėtojų – ir knygos vaikams.

Premija teminėje grupėje „Knygos vaikams“ skirta Rasai Jančiauskaitei už betarpišką santykį su skaitytoju knygoje: Marius Marcinkevičius, „Maži eilėraščiai mažiems“ (leidėjas Mažoji bendrija „Tikra knyga“, spaustuvė „UAB BALTO print“).

Diplomai teminėje grupėje „Knygos vaikams“ paskirti Ingai Dagilei už įtraukiančią vaizdų dinamiką knygoje: Audronė Meškauskaitė, Aurina Venislovaitė, „Istorijos skanėstai“ (leidėjas Mažoji bendrija „Žalias kalnas“, spaustuvė UAB Standartų spaustuvė) ir Rokui Gelažiui už meistrišką iliustracijų medžiagiškumo perteikimą  knygoje: „Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių stebuklinių pasakų ir dar viena“, sudarytojai Jūratė Šlekonytė ir Gytis Vaškelis, iliustracijos Mariaus Jonučio (leidėjas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, spaustuvė UAB „Petro ofsetas“).

Vilniaus dailės akademijos premija paskirta Monikai Vaicenavičienei už knygą „Per balas link aušros. Pasakojimas apie daktaro Jono Basanavičiaus keliones ir darbus“ (leidėjas Mažoji bendrija „Tikra knyga“, spaustuvė UAB „BALTO print“).

Lietuvos dailininkų sąjungos premija skiriama Mariui Jonučiui už knygą „Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių stebuklinių pasakų ir dar viena“, sudarytojai Jūratė Šlekonytė ir Gytis Vaškelis, iliustracijos Mariaus Jonučio (leidėjas Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, spaustuvė UAB „Petro ofsetas“).

Diplomai Knygos meno konkurso nugalėtojams – dailininkams, leidėjams ir spaustuvininkams – tradiciškai įteikiami Vilniaus knygų mugėje.

 

 


 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.