"Šnekučių" grupės vaikų pasakėlės


Vaikų sukurtos knygelės


TRIUŠIŲ VELYKOS

VIENĄ KARTĄ GYVENO TRIUŠIŲ ŠEIMYNA. ATĖJO GERA VELYKŲ ŠVENTĖ. BET TRIUŠIŲ ŠEIMA NETURĖJO KIAUŠINIŲ. TRIUŠIS TĖTIS IŠĖJO KIAUŠINIŲ RINKTI. ATIDARĖ DURIS, PASIŽIŪRĖJO Į ŠONĄ IR PAMATĖ KREPŠELĮ, PILNĄ KIAUŠINIŲ. KIAUŠINIAI BUVO SPALVOTI. PO KIAUŠINIAIS TĖTIS TRIUŠIS SURADO VOKĄ. TEN BUVO ATVIRUKAS SU UŽRAŠU: SVEIKINAME SU ŠV. VELYKOM!

SVEIKINIMO ATVIRUKĄ PARAŠĖ DRAUGAI - VIŠTELIŲ ŠEIMA.
TRIUŠIUKAI DŽIAUGĖSI MARGUČIAIS.

KŪRĖ: VAIVA DIRGĖLAITĖ, 4 M.


                                           PAUKŠTELIS IR VIŠČIUKAS

GYVENO KARTĄ PAUKŠTELIS. JIS TURĖJO VIŠČIUKĄ. PAUKŠTELIS NUSKRIDO Į ŠILTUS KRAŠTUS. VIŠČIUKAS LIKO VIENAS, JAM BUVO LIŪDNA. PAUKŠTELIS ROMAS TEN SURADO DRAUGĄ KĘSTUTĮ. JIE DRAUGAVO IR ŽAIDĖ. VIŠČIUKUI GANDRAS ATNEŠĖ MAISTO. VIŠČIUKAS IŠSIGANDO GANDRO. BET GANDRAS JĮ NURAMINO. JIE TAPO DRAUGAIS.

KŪRĖ: KOSTAS RAILA, 5 M.


                                              PELĖDOS GIMTADIENIS

ĖJO KIŠKIS PER MIŠKĄ IR PAMATĖ  EGLUTĖJE VOVERĘ.  PAKALBĖJO IR NUŠOKAVO. PO TO SUTIKO VILKĄ IR PAKLAUSĖ: KUR YRA KELIAS PAS PELĖDĄ? NUŠOKAVO KIŠKIS PAS PELĖDĄ  IR PASVEIKINO JĄ SU GIMIMO DIENA. GIMTADIENIS BUVO LINKSMAS.

PO GIMTADIENIO  KIŠKIS  SUGRĮŽO NAMO.

KŪRĖ: BARBORA MIKALIŪNAITĖ, 5 M.


                                                 PASAKŲ MAŠINA

GRAŽIĄ DIENĄ VAŽIAVO GELTONA MAŠINA. NEPAMATĖ IR ĮKLIMPO Į DUOBĘ. JI VAŽIAVO Į SVEČIUS PAS KITĄ MAŠINĄ.  KELYJE SUTIKO TOKIĄ MĖLYNĄ MAŠINĄ. JI BUVO SU VAIRUOTOJU. GELTONA MAŠINA PAPRAŠĖ MĖLYNOS MAŠINOS, KAD JĄ IŠTRAUKTŲ IŠ DUOBĖS. PADĖKOJO UŽ PAGALBĄ. GELTONA MAŠINĖLĖ NUVAŽIAVO TOLIAU  VINGIUOTU KELIU.

KŪRĖ: AINIS STATULEVIČIUS, 5 M.


                                                     DRAUGYSTĖ

VIENĄ PAVASARĮ BERNIUKAS MINDAUGAS IŠĖJO Į LAUKĄ IR PAMATĖ KITĄ BERNIUKĄ, SAVO DRAUGĄ MIČIGONĮ. LIJO  LIETUS. UŽAUGO DIDELĖS GĖLĖS, SAULĖ PATEKO Į VIRŠŲ. BERNIUKAS PAMATĖ SODYBĄ, VAIVORYKŠTĘ, TĖVĄ IR AUTOBUSĄ. ANT AUTOBUSO LIJO LIETUS IŠ DEBESŲ. ŽOLĖS UŽAUGO. TĖTIS BERNIUKUS VĖŽINO AUTOBUSU. JIE BUVO LAIMINGI.

KŪRĖ: AUGUSTAS URBONAS, 5 M.


                                                    DAUG NAMŲ

DAUG NAMŲ, DAUG DŪMŲ, DAUG ŽMONIŲ.

ŽIEMA. AUGA ŽOLĖ, NES DAR NEPRISNIGO ANT ŽOLĖS. DAUG MEDŽIŲ. JIE BE ŠAKŲ, O JŲ LAPAI NUKRITO RUDENĮ. VISUR VAIKAI: DIDELI IR MAŽI. KAI BAIGIA ŽAISTI,  EINA PAS SAVO TĖVUS. PO TO GAUDO SNAIGES. ŽAIDŽIA SU DŪMAIS. ŽAISDAMI SU DŪMAIS ŽIŪRI Į DANGŲ, TEN DU SAULĖS SPINDULIAI. ĮDOMU. DAUG SNINGA. VISI VAIKAI SUPRANTA KAIP ŽAISTI, MOKA GRAŽIAI ŽAISTI.

KŪRĖ: JONĖ LYNDA, 5 M.


                                              TRIUŠIS IR VILKAS

TRIUŠIS MIEGOJO. VILKAS  PASISLĖPĖ UŽ MEDŽIO.  TRIUŠIS NUBUDO IR ĖJO Į PARDUOTUVĘ.  VILKAS TYLIAI  ĮĖJO Į PARDUOTUVĘ,  PAĖMĖ TRIUŠĮ  IR  NUSINEŠĖ NAMO. VILKAS NEGALĖJO ATIDARYTI DURŲ. TODĖL  ĖJO Į PARDUOTUVĘ  PIRKTI RAKTO. TRIUŠIS PAĖMĖ RAKTĄ, KURIO  REIKĖJO VILKUI IR PADĖJO  ATRAKINTI DURIS.

KŪRĖ: ROBERTA JASIULEVIČIŪTĖ, 5 M.

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.