2020 m. birželio mėnesio knygos
2020-06-30


 
Pateikiame informaciją apie naujausius vaikų ir jaunimo grožinės literatūros leidinius, remdamiesi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos leidiniu „Informacija apie Lietuvoje išleistus leidinius, gautus Nacionalinėje bibliotekoje“.


 

 

Antis patrankoje / Cowley, Joy; iliustravo Robyn Belton; iš anglų kalbos vertė Viltaras Alksnėnas. – Vilnius: 700 eilučių, 2020. – 36 p.: iliustr. – ISBN 978-609-95770-7-4

Knygos anotacija:

Generolas ir jo vyrai rengiasi apšaudyti miestą, su kuriuo kariauja. Bet Karys praneša Generolui blogą naujieną – negalima užtaisyti patrankos, nes jos vamzdyje lizdą susisukusi antis! Pasiryžęs neleisti, kad kažkokia antis sukliudytų armijai, Generolas eina pas priešininkų miesto Ministrą Pirmininką, nusiteikęs rasti išeitį iš padėties. Juk viena antis negali sustabdyti ištisos armijos… Ar ne?

Joy Cowley (Džoja Kauli) – viena mėgstamiausių Naujosios Zelandijos rašytojų. Ji sukūrė daugiau kaip 500 knygų pradedantiesiems skaitytojams, daugelis jų pripažintos ir kitose šalyse. 2016 m. rašytoja buvo pristatyta Astridos Lindgren atminimo premijai, o 2018 m. pateko į Hanso Christiano Anderseno premijos baigiamąjį etapą.Auksinis narvelis, arba Nesumeluota istorija apie tikrą princesę: pasaka / Castagnoli, Anna; iš olandų kalbos vertė Aušra Gudavičiūtė. – Vilnius: 700 eilučių, 2020. – 47 p.: iliustr. – ISBN 978-609-95786-7-5

Knygos anotacija:

Annos Castagnoli knyga „Auksinis narvelis“ kviečia skaitytojus susipažinti su išpaikinta princese, kuri vieną dieną įsigeidžia stebuklingo paukščio, kuris gebėtų su ja kalbėtis. Daugybė bebaimių tarnų leidžiasi į tolimus kraštus, norėdami išpildyti jos neįmanomą norą. Jie grįžta nešini paukščiais stikliniais sparnais, koralų snapais, tačiau princesė vis nepatenkinta. Ji nurimsta tik tada, kai vieną dieną gauna keistą pažadą – pažadą, atrodantį kaip paukščio kiaušinis.

Carllo Cneuto sukurtos iliustracijos atskleidžia kupiną gyvybės grožį ir galimybes, bet jų, regis, taip ir nepastebi pagrindinė knygos veikėja. 2018 m. knygos dailininkas nominuotas prestižinei Hanso Kristiano Anderseno premijai.

Olandiškas knygos leidimas įvertintas Flamandų kultūros prizu, įtrauktas į Baltojo varno sąrašą, taip pat nominuotas Olandų literatūros jaunimui prizui ir yra rekomenduojamas IBBY.


Drakono paštas / Emma Yarlett. – Vilnius: Apkabink mėnulį, 2020. – 28 p.: iliustr. – ISBN 978-609-8252-02-6

Knygos anotacija:

Knyga su tikrais penkiais laiškais!

Aleksas savo namuose aptiko drakoną ir nežino, ką daryti. Tačiau berniukas nepasimeta ir nusprendžia parašyti laiškus skirtingiems žmonėms. Gal jie patars? Netrukus Aleksas gauna atsakymus – tikrus laiškus! Atidaryk vokus ir perskaityk, ką daryti berniukui.

Nuostabi spalvinga knyga, kurioje atsiskleidžia tikroji draugystė tarp berniuko ir drakono. Istorija moko atsakomybės, empatijos ir atsisakyti savo norų vardan kito laimės.

Per žaidimo formą sužadinama vaiko vaizduotė, skatinamas kūrybiškumas, smalsumas ir – svarbiausia – sukuriamas nepakartojamas atradimo džiaugsmas.

 

Visą sąrašą rasite čia:

2020 m. birželio mėnesio knygos (I dalis)

2020 m. birželio mėnesio knygos (II dalis)

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.