2007 m. knygų lentynėlėEmilija Liegutė
Tėtis sugrįžo


Linksma apysakaitė mažiems vaikeliams ir jų tėveliams / dailininkė Asta Puikienė. - Vilnius : Vaga, 2007. - 70 p.

Šioje pasakoje rašytoja vaizduoja mažą sergančią mergaitę Simutę, kurios tėvai išsiskyrę, mama darbe ir jai labai liūdna. Tačiau iš fantazijos gijų, iš svajonių ir trokštamos tikrovės ji susikuria linksmą ir laimingą gyvenimą.

Knygelė žaisminga, lengvai skaitoma, teikianti gėrį.
 
 

 
Nijolė Kepenienė
Pupytė ir jūra, ir sriuba
Pasakaitės / piešiniai Valentino Ajausko. - Klaipėda: Libra Memelensis, 2007. - 95 p.

Knygoje rasite trumpų pasakaičių apie Pupytę, kuri gyvena prie jūros. Apie jos močiutę Leokadiją, taksiuką Rūką ir baltąjį Niekutį.
Vytautas V. Landsbergis
Kiškis Pranciškus
Pasaka / iliustravo Rolandas Bilinskas. - Vilnius: Dominicus Lituanus, 2007. - 38 p.Ši linksma režisieriaus ir vaikų rašytojo Vytauto V. Landsbergio knygelė pasakoja apie padūkusį kiškį Pranciškų Piškį, kuris vieną rytą urvelyje pabudo vienas, nes jo tėveliai tąsyk išėjo mėlyniauti, palikę neklaužadą Pranciškų namuose. Iš pradžių Pranciškus labai išsigando, bet paskui...


Tai pirmoji naujos nuotaikingų istorijų serijos "Kiškio Piškio pasakos" knygelė.Käthe Recheis, Friedl Hofbauer
Baltosios katės paslaptis
Viso pasaulio pasakos apie kates / iš vokiečių kalbos vertė Juozas Macevičius; iliustravo Annett Stolarski. - Vilnius: Gimtasis žodis, 2007. - 102 p.

Tinginių pantį išrenka kačių karaliumi, besotė katė praryja Saulę ir Mėnulį ir vis dar alkana, išmintinga katytė nugali demonišką žiurkę galiūnę, apsukri laukinė katė išgelbsti nusilpusį katiną - stebuklų, humoro ir fantazijos kupinos pasakos.

Šis įdomus, nuotaikingas, nepaprastų ir filosofiškų pasakų apie viso pasaulio kates rinkinys atskleidžia įvairias pasakojimo kultūras ir tradicijas. Tikras malonumas visiems - dideliems ir mažiems kačių draugams!

 

Petras Tarasenka
Užburti lobiai
Nuotykinės apysakos / iliustravo Vilius Armalas. - Vilnius: Žaltvykslė, 2007. - 135 p.

Petro Tarasenkos (1892 - 1962), archeologo ir rašytojo, knygoje kaip gyva prieš skaitytojų akis iškyla Aukštaitijos miestelio Antakalnio ir Lietuvos istorija, padavimai, legendos, sakmės, XX a. pradžios gyvenimas. Pagaulus, nuotykingas siužetas pasakoja apie dviejų berniukų - Petro ir Valdo - užburtų lobių paieškas.

 


 

Žiema
Sudarė Valdas Sasnauskas; dailininkė Bronė Kanoverskytė. - Kaunas: Šviesa, 2007. - 71 p.: iliustr. - (Vaikučių kalendorius)

Tai serijos "Vaikučių kalendorius" antroji knygelė. Joje vaikai supažindinami su kalendorinėmis žiemos šventėmis ir apeigomis, svarbiausiomis datomis, žiemos darbais, dedama sakmių, linksmų pasakų, žaidimų, mįslių, patarlių ir priežodžių.

 

Jonas Minelga
Be pipirų man skaniau
Eilėraščiai / iliustravo Raminta Šumskytė. - Vilnius: Gimtasis žodis, 2007. - 56 p. (33 eilėraščiai).

Tai eilėraščiai apie šventes, atostogas kaime, pamokas šeštadieninėje mokykloje. Kaip priešprieša alkanai poeto vaikystei - daug posmų apie gardžius gyvenimo malonumus: medų, dėdės atvežtus obuolius ir kriaušes, ledus karštą vasaros dieną ir lydekaitę be pipirų.

  

Ulrich Janben, Ulla Steuernagel
Vaikų universitetas
Mokslininkai išaiškina pasaulio mįsles / iš vokiečių kalbos vertė Sondra Šulijienė. - Vilnius: Vaga, 2007. -224 p.

Įdomi knyga ne tik jauniesiems skaitytojams.
Knygoje rasite atsakymus į sunkiausius pasaulio pažinimo klausimus.

  

Vladas Braziūnas
Uosio kuosos
Eilėraščiai  /  dailininkė Taida Balčiūnaitė. - Vilnius: Vaga, 2007. - 44 p.

Linksmi ir nuotaikingi žinomo lietuvių poeto eilėraščiai vaikams, kuriuose vyrauja teigiamas pradas.

Rinkinys įvairus tematika, žodžio stilistika, veikėjais: čia ir „Varlė į nukritusį obuolį spokso“, ir su latviukais galima „susilatviuot“ (susišnekėt), ir palenktyniauti „su rugiais ir savais šešėliais“ arba „Siaubo pasaką“ paskaityti, kaip po „karstą kartą karstėsi vorai“, nors jiems ten ne vieta…

Vėjavaikišką žaismingą nuotaiką keičia „rimti“ įspėjimai kaimo vaikams neprarasti tarmės ir nekalbėti pilkai – kaip radijas; greitą, ritmingą žodžių tėkmę stabdo „sunkesnis“ eiliavimas, lingvistiniai pašmaikštavimai. Knyga iš tiesų įdomi, linksma, įvairi, skaitoma su pasimėgavimu.


 

 

Žinių enciklopedija
Knyga jauniems smalsiems protams / iš anglų kalbos vertė Audronė Tupikina. - Vilnius: Aktėja, 2007. - 319 p.

Tai 320 puslapių žinių knyga vaikams. Joje - įvairiausi faktai, pasakojimai, iliustracijos, užduotys. Skaitydami apie pasaulio įdomybes tikrai nenuobodžiausite.

 

 

 

Gintarė Adomaitytė
Karuselė
Pasakos / dailininkas Rimvydas Kepežinskas. - Vilnius: Gimtasis žodis, 2007. - 45 p. + garso diskas (CD).

Kas gali būti smagiau ir svajingiau už karuselę? Tą, kuri svaigiai skrieja dangun. Tą, kurią įsukame žaidimų aikštelėje savo kieme. Tą, kuri kantriai ilsisi rudenėjančiame parke...
Gintarės Adomaitytės knygoje "Karuselė" sukasi dvylika pasakų, o kartu su jomis - ir metų laikai.
Skaitytojai patirs daug nuotykių ir stebuklų - klaidžios slaptingais žvėrių takais miškuose, klajos paupiais ir paežerėmis, apsvaigs ties ledo raštais, dovanojančiais paslaptį kiekvienam langui. Nersime į šulinį, vaišinsimės rudaplaukio Rudens gilių kava, keliausime paskui žvaigždę Žvėrinę, jaukinsimės Pirmadienį - jo keistus norus.
Rašytojos "Karuselėje" - ir smagu, ir baugu, ir švelniai liūdna. Juk pasakos rašytos stipriems, patiems stipriausiems - tiems, kurie nebijo sapnuoti ir svajoti.Rebecca Dautremer
Įsimylėjėliai
Iš prancūzų kalbos vertė Dovilė Marija Kėdikaitė. - Vilnius: Nieko Rimto, 2007. - 36 p.

Autorinė prancūzų dailininkės Rebeccos Dautremer knyga - tai tarsi spalvingas konfeti vaikams, tačiau ją savo mylimiesiems norės skaityti ir suaugusieji. Mažas berniukas Ernestas nesiliauja erzinti Salomėją, bet jis greičiausiai įsimylėjęs. Ką gi reiškia būti įsimylėjusiam? Salomėjos draugai turi daug išradingų atsakymų į šį klausimą.

Kartu su "Įsimylėjėliais" Lietuvoje pasirodė dar dvi originalios prancūzų menininkės R. Dautremer iliustruotos knygos - Pamirštos ir nežinomos Princesės bei Sirano. Visos jos skamba žodžių ir spalvų poezija...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.