Linda Newbery. „Niekada daugiau“

Linda Newbery. NIEKADA DAUGIAU: apysaka / Linda Newbery; iš anglų kalbos vertė Fortūnata Narvidaitė; iliustravo Ian P. Benfold Haywood. - Vilnius: Alma littera, 2012. - 209. - ISBN 978-609-01-0240-4

L. Newbery romano „Niekada daugiau“ herojė Tizė, dvylikametė mergaitė, nuolat kraustosi iš vienos vietos į kitą, keičia mokyklas ir palieka draugus, nes jos mama, virėja, niekur ilgai neužsibūna. Vieną lietingą dieną jiedvi atvažiuoja į nuošalų dvarą, kuriame mama gavo virėjos darbą. Čia laukiama didelio įvykio – kalbama, kad po ilgų kelionių grįžta dvaro šeimininkai su dukrele. Visi sujudę, ruošiasi sutikti šeimininkus, o mergaitė džiūgauja, kad pagaliau turės draugę. Tačiau laikas eina, o paslaptingasis dvaro ūkvedys vis praneša, kad šeimininkai parvažiuos šiek tiek vėliau. Tizei kyla daugybė mįslingų klausimų ir ji mėgina pati rasti atsakymus. Galiausiai paaiškėja, ką reiškia mamos pažadas „čia bus kitaip“ ir ką slepia liūdni ūkvedžio žodžiai „niekada daugiau“.

Linda Newbery - daugiau kaip trisdešimties puikiai įvertintų knygų, skirtų įvairaus amžiaus skaitytojams, autorė. 2006 m. jos romanas „Sustingęs akmenyje“ (Set in Stone) pelnė vieną prestižiškiausių ir svarbiausių Jungtinės Karalystės literatūros premijų Costa Books knygų vaikams kategorijoje. L. Newbery nuo aštuonerių metų svajojo tapti rašytoja. Dabar ji yra grožinės literatūros rašytoja, rašo savo namuose Nortamptonšyre. Ji dažnai kviečiama į susitikimus mokyklose ir bibliotekos, taip pat dalyvauja įvairiose šventėse ir konferencijose.

 

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.