Renata Šerelytė. „Krakatukai kosmose“
Renata Šerelytė. KRAKATUKAI KOSMOSE: pasaka / iliustravo Irmina Dūdėnienė. – Vilnius: Alma littera, 2012. – 237 p. – Ciklo 4-oji knyga. – ISBN 978-609-01-0268-8

Rašytoja Renata Šerelytė pristato jau ketvirtąją knygą apie Krakatukus – „Krakatukai kosmose“. Poetės, prozininkės, kritikės, pjesių ir literatūros kūrinių vaikams autorės R. Šerelytės kūrybinėje biografijoje – eilėraščių ir prozos knygos vaikams, istorinės nuotykių apysakos jaunimui, novelių rinkiniai, romanai. Mažiesiems skaitytojams rašytoja puikiai pažįstama iš Krakatukų serijos knygų: „Krakatukų pievelė“ (2008), „Krakatukų brūzgėlynai“ (2008), „Krakatukų jūra“ (2009) ir pačia naujausia – „Krakatukai kosmose“ (2012).

„Naująją knygelę apie Krakatukus rašiau apie metus. Joje atsispindi mano mėgstamas motyvas – kelionės. Naujajam kūrinyje Krakatukai su savo trobele išskrenda į kosmosą ir keliauja per sferas. Jiems nutinka įvairiausių nuotykių, tačiau svarbiausia, kad jie sėkmingai grįžta namo“, – sako R. Šerelytė.


Ko reikia, kad Raudono Molio trobelė su visais savo gyventojais ir uogienės atsargomis rūsyje išskristų į kosmosą?

„Mokslinių faktų“, – sakytų pilkasis žmogelis triušio ausimis.

„Vaizduotės!“ – pridurtų Birbindonas.

„Ir, aišku, šveikoš nuovokoš!“ – pasakytų Buntė Esmeralda.

O koks gi tas kosmosas – ar toks, kokį esame pratę įsivaizduoti, ar pranokstantis mūsų vaizduotę, – sužinosite, perskaitę šią knygą.

Pridursiu tik tiek – aš tikiu, kad planetų ir žvaigždynų dvasios egzistuoja... (Renata Šerelytė)

 

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.