Rašytojos Tovės Jansson gimtadieniui paminėti
2019-08-09


Rugpjūčio 9 dieną minime garsiausios suomių rašytojos ir dailininkės Tovės Jansson (Tove Jansson, 1914 08 09–2001 06 27) 105-ąjį gimtadienį. Vargu ar Europoje rastume žmogų, neskaičiusį pasakojimų apie Trolius Mumius, ar bent jau tokį, kuris neatpažintų šių baltų, į begemotukus panašių storuliukų veikėjų.


 

Dar dabar daugelis kolekcionuoja Muminukų puodelius, žaislus, rankšluosčius ir gyvą galą kitų daiktelių, susijusių su šiuo tarptautiniu reiškiniu. Muminukų prekinis ženklas gyvuoja iki šių dienų, leidžiamos naujos knygos, komiksai, statomi filmukai.

T. Jansson gyvenimas ne mažiau įdomus už jos sukurtą Muminukų pasaulį. Nuo pat vaikystės iki paskutinių gyvenimo dienų rašytoja siejo gyvenimą su menu, bendravo su menininkais, be perstojo kūrė ir keliavo. Sakoma, kad Tovę tėvai pradėjo meno sostinėje Paryžiuje. Gimė ji 1914 metų rugpjūčio 9 dieną. Motina Signė buvo iliustruotoja, o tėvas Viktoras – skulptorius; šeima gyveno bohemiškai, piešti Tovė išmoko veik anksčiau negu vaikščioti. Tėvai vylėsi, kad duktė bus dailininkė ir šį jos talentą nepaprastai skatino. Ilgainiui būtent taip ir nutiko – Tovė tapo dailininke ir rašytoja, jos brolis Peras Olovas fotografu, o kitas brolis Larsas – rašytoju. Šeima daug laiko praleisdavo gamtoje ir vandenyje, plaukiojo valtimis, vasaras leisdavo atokioje saloje. Visa tai – bohemiškas, laisvas gyvenimas, elionės į gamtą, ypač artimas ryšys su vandeniu ir salomis – vėliau apsireiškė Trolių Mumių knygose.

Visą straipsnį skaitykite čia. 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.