Minimos E. Kestnerio 120-osios gimimo metinės
2019-02-27
Erichas Kestneris (vok. Erich Kästner, 1899 02 23–1974 07 29) – vokiečių rašytojas, leidėjas, kritikas, labiausiai žinomas kaip vaikų knygų autorius, 1960-aisiais apdovanotas H. K. Anderseno medaliu už autobiografinę apysaką „Kenigsbruko gatvė ir aš“.


 

Lietuvių skaitytojams E. Kestneris geriausiai pažįstamas kaip romanų „Dvynukės“, „Skrajojanti klasė“, „Emilis ir sekliai“ autorius.

E. Kestnerio vaikystė prabėgo Drezdene, mieste, palikusiame rašytojo biografijoje neišdildomą pėdsaką. Tiek E. Kestnerio vaikystei, tiek jaunystei neabejotinos reikšmės turėjo Veimaro respublikos kultūra – paskutinius dešimtmečius išgyvenančios respublikos piliečiai klausėsi Marlene Dietrich atliekamų dainų, skaitė Bertoldo Brechto eiles, žavėjosi „Bauhaus“ judėjimo architektūros naujovėmis. Savo vaikystės metus autorius aprašė jau minėtoje knygoje „Kenigsbruko gatvė ir aš“ (vok. „Als ich kleiner Junge war“). Tai tarsi padėka vaikystei bei Drezdeno miesto – per karą bene labiausiai nuniokotam iš visos Vokietijos miestų – atminimo įamžinimas. Neišsižadėti ir nepamiršti vaikystės Kestneriui buvo itin svarbu. O ji buvo labai marga – aplink būsimąjį rašytoją zujo mokytojai ir kiti išsilavinę Kestnerių nuomininkai, mažasis Erichas jau nuo mažų dienų padėdavo kirpėjos amato išmokusiai motinai aptarnauti pasigražinti ateinančias kaimynystės moteris.

Visą straipsnį skaitykite čia

 

 

 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
  
komentarų nėra
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.