Aleksandravičiūtė, Vakarė. „Gugeliukai“

Gugeliukai: pasaka / Vakarė Aleksandravičiūtė; fotografijos Vakarės Aleksandravičiūtės, Renato Jakaičio. - Vilnius: Kronta, 2010. - 195 p.

Vakarės Aleksandravičiūtės knygelė „Gugeliukai“ skirta 5-12 metų vaikams - tiems, nuo kurių požiūrio į gamtą ir santykio su aplinka priklausys mūsų miškų ir upių, ežerų ir pelkių likimas. Tai įtaigus pasakojimas apie paslaptingus miško gyventojus Gugeliukus, kurie nuo kenkėjiškos žmonių veiklos nori apsaugoti savo namus - žaliąjį mišką ir jo gyventojus.

Originalūs, knygos autorės iš molio sukurti Gugeliukai teigia amžinas, bet kiekvienai kartai iš naujo atrandamas tiesas - tik kurdamas, o ne griaudamas, tik saugodamas, o ne naikindamas gali būti vienybėje su gamta ir šitaip atrasti gyvenimo pilnatvę.

Vaizdinga ir žodinga knygos kalba - kupina šmaikščių liaudiškų posakių, o gausiame veikėjų rate skaitytojas būtinai atras „savo favoritą. Intensyvus siužeto veiksmas išlaiko mažojo skaitytojo dėmesį bei skatina jį susimąstyti: „Kuo aš galiu padėti Gugeliukams?". Perskaičius šią knygelę savaime kyla noras veikti.

Nuotaikingą pasakojimą apie pagrindinio herojaus teisybės paieškas iliustruoja unikalios iliustracijos: pačios autorės ir Nemuno kilpų regioninio parko vyr. ekologo Renato Jakaičio paukščių, žvėrių ir gamtovaizdžių fotografijos. Ši knyga turi ne tik auklėjamąją, bet ir pažintinę vertę - vaikai turi galimybę susipažinti, kaip atrodo juodoji meleta, kiaunė,briedį palyginti su elniu, stirna ir pan.

Autorė viliasi, kad knyga susidomės ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai ir ji taps naujo šeimos požiūrio į gamtą priežastimi.


Žiūrėkite animacinį filmuką apie Gugeliukus 


Taip pat skaitykite: V. Aleksandravičiūtės knyga vaikams „Gugeliukai“ - apie gamtos grožį ir jo išsaugojimą.          

 

 

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.