Kelly Barnhill „Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“

 


Mergaitė, atsigėrusi mėnulio / Kelly Barnhill; iš anglų kalbos vertė Valdas Kalvis. – Vilnius: Nieko rimto, 2019. – 326 p. – ISBN 978-609-441-563-0

Kartą gyveno mergaitė, kuri neturėjo atminties.

Kartą gyveno drakonas, kuris niekaip negalėjo užaugti.

Kartą gyveno senelė, kuri nesakė tiesos.

Kartą gyveno senesnė už pasaulį pelkių pabaisa, kuri mylėjo pasaulį, mylėjo žmones, bet ne visada žinojo, ką sakyti.

Kartą gyveno mergaitė, kuri neprisiminė, kad pamiršo.

Pasaulyje yra vietų, nepanašių į visas kitas.

Egzistuoja miestas, aptrauktas liūdesio debesimis. Šalia jo plyti miškas, kuriame gyvena ragana, kasmet nuo baisios žūties išgelbstinti po vaiką. Miške yra pelkė, nuo kurios prasidėjo pasaulis. Virš miesto, miško ir pelkės naktimis stebuklinga šviesa švyti žvaigždės. Ir mėnulis, pilnut pilnutėlis magijos. Dar čia gyvena mergaitė, kuri tos stebuklingos šviesos atsigėrė. Ir Tobulai Mažytis Drakonas, ir popieriniai paukščiai, gebantys ir žeisti, ir saugoti.

Protektorato miesto gyventojai labai bijo piktosios raganos, tad kasmet kaip auką miške palieka jai kūdikį. Tačiau miško ragana iš tiesų nėra pikta. Ji kasmet išgelbsti po likimo valiai paliktą kūdikį ir, pamaitinusi stebuklinga žvaigždžių šviesa, suranda jam naujus laimingus namus kitame mieste. Tačiau kartą ragana netyčia pagirdo kūdikį mėnulio šviesa, kuri pripildo mažą mergaitę pačios tikriausios magijos. Tokį stebuklingą vaiką užauginti gali tik ji pati.

Tai nuostabi pasaka ir vaikui, ir paaugliui, ir suaugusiajam – juk, nepaisant amžiaus, paslapčių, stebuklų ir gėrio troškimas išliekant toks pats.

Amerikiečių rašytoja Kelly Barnhill (g. 1973 m.), kurios knygą „Raganos sūnus“ jau pamėgo Lietuvos skaitytojai, už knygą „Mergaitė, atsigėrusi mėnulio“ 2017-aisiais metais buvo apdovanota Niuberio medaliu.

 

 

 

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.