Naujienos
2020-08-18
2020 m. liepos mėnesio knygosPateikiame informaciją apie naujausius vaikų ir jaunimo grožinės literatūros leidinius, remdamiesi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos leidiniu „Informacija apie Lietuvoje išleistus leidinius, gautus Nacionalinėje bibliotekoje“.

2020-06-22
Knygai „Kas yra upė?“ – prestižinis Italijos apdovanojimasBirželio 19 d. Italijos vaikų ir jaunimo literatūrai skirtas žurnalas „Andersen“ paskelbė kasmetinės geriausioms Italijos knygoms vaikams skiriamos premijos laureatus. Negrožinės literatūros (nonfiction) kategorijos prizas atiteko Monikos Vaicenavičienės knygai „Kas yra upė?“ („Che cos‘e un fiume?“), kurią Italijoje pristatė leidykla „Topipittori“.

2020-06-18
Rašytoja Z. Zusta pristato istorijos apie Ūkę Pūkę tęsinįLatvių rašytoja Zane Zusta mažiesiems Lietuvos skaitytojams jau pažįstama. Jos personažas Ūkė Pūkė raktą į vaikų širdis pelnė su ypatinga knyga „Ūkė Pūkė grįžta namo“ (leidykla „Debesų ganyklos“) – mielą, pamokančią istoriją joje papildo lėlių teatras.

2020-06-18
Knygų rekomendacijas pristato Dainius GintalasTurbūt girdėjote apie skaitymo skatinimo projektą „Vasara su knyga“ (www.vasarasuknyga.lt), kurį jau penkerius metus organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka.

2020-06-11
2020 m. balandžio–gegužės mėnesių knygosPateikiame informaciją apie naujausius vaikų ir jaunimo grožinės literatūros leidinius, remdamiesi Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos leidiniu „Informacija apie Lietuvoje išleistus leidinius, gautus Nacionalinėje bibliotekoje“.

2020-06-05
Nemokamos knygelės vaikams jau internete


Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga garsūs vaikų knygų kūrėjai dovanoja Lietuvos vaikams visiškai naują, nematytą, dar niekada neskaitytų istorijų formatą – „Knygiukus“. „Knygiukai“ – tai iš vieno A4 lapo išlankstomos knygutės, kurias tereikia parsisiųsti, atsispausdinti ir sulankstyti pagal pateiktas instrukcijas. Jie jau laukia savo skaitytojų interneto svetainėje adresu www.knygiukai.lt.  

2020-06-01
Apdovanoti geriausių 2019 m. vaikų knygų kūrėjaiGegužės 31 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos išvakarėse, apdovanojimų ceremonijos, vykusios Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, metu paskelbti geriausi 2019 m. vaikų literatūros kūrėjai. Ceremoniją buvo galima gyvai stebėti naujienų portale www.15min.lt.

2020-05-22
Pasaulio vaikai skaitys Lietuvos autorių knygasLietuvos kultūros institutas paskelbė, kokių knygų vertimą į užsienio kalbas pirmąjį 2020 m. pusmetį parems. Tarp jų yra ir kelios knygos vaikams bei paaugliams, kurias netrukus galės skaityti Makedonijos, Ukrainos, Lenkijos ir kitų šalių vaikai.

2020-05-22
Meškiukas PadingtonasVieną šiltą vasaros vakarą gimė mažas gauruotas meškiukas. Jo tėtis meškinas buvo skaitęs knygą apie nuotykius mėgusį meškiuką vardu Padingtonas, todėl savo mylimai žmonai pasiūlė pavadinti sūnų šiuo vardu. Mama pasiūlymui pritarė ir meškiukas buvo pakrikštytas Padingtonu.

2020-05-20
Virtualios pamokėlės „Iliustruotojai piešia vaikams!“Gegužė – šeimos mėnuo, tad nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka didesnį dėmesį skiria būtent mažiesiems bibliotekos bičiuliams. Nacionalinė biblioteka, kartu su Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriumi pakvietusi klausytis skaitomų kūrinių ištraukų, šį sykį siūlo pažinti knygų dailininkus!

 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.