Naujienos
2018-11-07
Pokalbis su kūrėjais B. Bėrantu ir V. Kvieskaite


Viso pokalbio metu jo dalyvių veiduose švietė šypsenos. O ar gali būti kitaip, kai neseniai pasirodė tavo parašyta ar iliustruota knyga? Beno Bėranto ir Vilijos Kvieskaitės kūrybinis duetas skaitytojams pristatė antrąją savo knygą „Baubaimė“ (leidykla „Nieko rimto“). Kas yra smagiausia rašant ir iliustruojant knygas? Kuomet buvo daugiau baimės – pristatant pirmąją ar antrąją knygą? Ko bijo knygų kūrėjai? Apie tai ir dar daugiau šiame besišypsančiame pokalbyje.

2018-10-31
Klasiškai magiškos Roberto Ingpeno iliustracijos


Robertas Ingpenas – gerbiamas menininkas, grafikas, rašytojas, kuris iliustracijomis papuošia daugelį žinomiausių vaikų literatūros pasakojimų ir knygų viršelių. R. Ingpeno darbai yra mėgstami ir kitų garsių iliustruotojų bei autorių: Michaelas Morpurgas jo piešinius apibūdino kaip „visiškai užburiančius“, o jo darbus vaikų klasikoje – „galutinai išbaigtais leidiniais“.

2018-10-26
N. Vaitkutė: Visada norėjau, kad būtų paslapčiųAštuntoji Neringos Vaitkutės knyga „Klampynių kronikos“ (leidykla „Nieko rimto“) tapo pretendente laimėti Metų knygos vaikams rinkimus. Kas įkvepia biologijos mokytoją, gyvenančią Lentvaryje, kurti mitinius pasaulius? Ar Lentvaris turi kraupią legendą? Ar baubų tikrai būna? Apie visa tai ir dar daugiau – pokalbyje su rašytoja.

2018-10-25
Skaitome kandidates į Metų knygos titulą


Ar žinote, kad jau galite balsuoti už Jums patikusias „Metų knygos rinkimuose“ dalyvaujančias lietuvių autorių knygas? Keturioliktą kartą vykstančiais knygų rinkimais siekiama skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra ir atkreipti dėmesį į geriausius jos kūrinius, populiarinti skaitymą kaip prasmingą ir patrauklų užsiėmimą.

2018-10-16
Domas ir Tomas kviečia rinkti Metų knygąLRT Radijo laida „Domas ir Tomas“ kviečia rinkti Metų knygą! Kas per dalykas yra Metų knygos rinkimai? Ar laimėjęs rinkimus rašytojas tampa prezidentu? Kokios knygos vaikams jau yra laimėjusios ir kokios dalyvauja šiemet?

2018-10-04
Akcija „Metų knygos rinkimai 2018“Šiemet, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacijos inicijuota ir kartu su Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionaliniu radiju ir televizija, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

2018-09-27
Daivai Čepauskaitei – Jotvingių premijaLikus savaitei iki 29-ojo tarptautinio literatūros festivalio „Poetinis Druskininkų ruduo“, paskelbtas Jotvingių premijos laureatas. Jotvingių premija šiemet skiriama poetei, dramaturgei Daivai Čepauskaitei už eilėraščių knygą „Baisiai gražūs eilėraščiai“ (leidykla „Žalias kalnas“, 2017).

2018-09-26
Ką jie skaito? Renata Šerelytė

Rašytoja Renata Šerelytė. Nuotr. Vygaudo Juozaičio

„Prieš metus tvarkiau savo biblioteką ir daug knygų atidaviau – naujesnes išsiunčiau savo kaimo bibliotekai, kitas nunešiau į knygų mainų lentynėlę. Rūšiuodama vaikų literatūrą atsisakiau nemažos dalies naujų, bet neįkvepiančių knygų. Užtat liko visos, kurias atradus nejučia ištrūkdavo atodūsis.

2018-09-25
Šv. Jeronimo premija – vertėjui V. ČepliejuiŠių metų Šv. Jeronimo premijų laureatas – vertėjas iš anglų kalbos Virgilijus Čepliejus. Laureatui premija skirta už meistriškus tiek klasikos, tiek šiuolaikinės literatūros vertimus, už gebėjimą perteikti kūrinių daugiabalsiškumą.

2018-09-21
Rasa Jančiauskaitė: „Visi nori būti kūrėjais“Krabas ne tik skaito, bet ir moka visokių magiškų triukų. Tokią žinią šiais metais skleidžia vienintelis Baltijos šalyse vaikų ir jaunimo literatūros bei magiškų istorijų festivalis „Vaikų Kalėdų sala”. Gruodžio 7–9 dienomis Vilniaus mokytojų namuose vyksiantis jau antrasis festivalis šiemet didžiausią dėmesį skirs 250-ąjį jubiliejų švenčiančiam cirkui.

 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.