Naujienos
2019-02-14
2019 m. sausio mėnesio knygosVaikų literatūros informacijos svetainėje ibbylietuva.lt pateikiama informacija apie naujausius, sausio mėnesį pasirodžius, vaikų ir jaunimo literatūros leidinius.

2019-02-11
Atsiverskite knygą ‒ ir kelionė prasidėsTikriausiai visi jūs Naujuosius pradedate nuo pažadų. Ar atspėjau? Norisi juk būti geresniems nei pernai. Gal net daugiau knygelių perskaityti? O ropinėdama tarp bibliotekos lentynų štai ką suradau: Džonatano Kolinso (Johnatan Collins) „Malio ir Kilos nuotykius“ ‒ knygą vaikams apie dorybes. Manote, bus nuobodu? Tikrai ne.

2019-02-11
Paskelbti Knygos meno konkurso nugalėtojaiKultūros ministerija paskelbė gražiausias 2018 metų knygas. Ministerijos kasmet organizuojamo Knygos meno konkurso ekspertų komisija knygas vertino pagal meninio apipavidalinimo ir leidybinio-poligrafinio atlikimo kriterijus.

2019-02-07
Vilniaus knygų mugė: Kas įdomaus vaikų scenoje?Vasario 21–24 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks jubiliejinė 20-oji Vilniaus knygų mugė. Mugės programoje viso 516 renginių, vienu metu vyksiančių 18 renginių erdvių. 204 susitikimai su autoriais vyks dalyvių stenduose ir 5 renginiai – mieste.

2019-02-04
Knygos „Karalaitė ant stiklo kalno“ pristatymas ir parodaLietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaitykloje bus pristatyta knyga „Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“. Išskirtinį lietuviškų pasakų rinkinį iliustravo Marius Jonutis, jo stebinantys paveikslai ir drožiniai papuoš Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklos erdves.

2019-01-30
Knyga „Laimė yra lapė“ apdovanota AmerikojeKelią tarptautinėje erdvėje toliau skinasi Aušros Kiudulaitės ir Evelinos Daciūtės knyga „Laimė yra lapė“ (leidykla „Tikra knyga“). Mažiesiems skaitytojams skirta knyga sulaukė apdovanojimo, kokio nėra gavusi jokia kita lietuvių autorių kurta knyga.

2019-01-23
Interviu su rašytoja Neringa Vaitkute

Rašytoja Neringa Vaitkutė. Nuotr. asmeninio archyvo

Kaip metus skaičiuoja mokytojai? Ar mokiniai didžiuojasi savo mokytoja, kuri yra dar ir rašytoja? Apie mokyklą, knygų mugę ir Metų knygos rinkimus kalbėjomės su mokytoja ir rašytoja Neringa Vaitkute.

2019-01-17
Plėšikas Hocenplocas sugrįžta po 45 m. pertraukos


Otfrydas Proisleris (Otfried Preußler) – puikiai žinomas Vokietijos vaikų rašytojas, pripažinimą už knygas pelnęs daugelyje pasaulio šalių. Raganiukė ir plėšikas Hocenplocas yra populiariausi ir žinomiausi O. Proislerio vaikų knygų veikėjai, o su knyga „Plėšikas Hocenplocas“ auga jau trečia karta. Rašytojui šis veikėjas buvo itin svarbus, jis netgi plėšiko Hocenploco vardu rašė laiškus valdžios institucijoms ir atsakinėdavo į vaikų laiškus.

2019-01-10
V. Šidlauskas: stebina, kokia smalsi karta augaPradėti vadintis rašytoju gali tada, kai parašai knygą. O kai parašai tris? Vaikų knygų rašytojas Virgis Šidlauskas vaikų literatūros pasaulyje sėkmingai debiutavęs su knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“ (leidykla „Nieko rimto“), rankose laiko jau tris savo parašytas knygas vaikams ir, atrodo, nesiruošia sustoti.

2019-01-07
Kvietimas rinkti mėgstamiausių knygų penketukusMoksleiviai kviečiami rinkti mėgstamiausias 2018 m. perskaitytas knygas. Visi 1–12 kl.  mokiniai kviečiami prisiminti penkias pačias labiausiai patikusias 2018 m. perskaitytas knygas ir užpildyti trumpą apklausą.

 
 1 2 Pirmyn -> 
Kitos naujienos
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.