Gianni Rodari. „Šypsenos ilgumo pasakaitės“
Gianni Rodari. ŠYPSENOS ILGUMO PASAKAITĖS: pasakos / vertė Asta Žūkaitė. - Vilnius: Baltos lankos, 2012. - 164 p. - ISBN:978-9955-23-56-7 

Nepaprasti veikėjai, turintys vieną nosį šiokiadieniams ir vieną šventėms, skraidantys namai, išvedantys tarp kalvų pasivaikščioti savo šeimininkus, išgalvota patrakėlė geografija, siunčianti salas atostogų ir priverčianti judėti kalnus, istorijos atvira pabaiga, kurias kiekvienas skaitytojas galės pratęsti ir užbaigti. Šmaikščios, nutrūktgalviškos, svajingos G. Rodari pasakos nustebins ir pradžiugins ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

Tik nepamirškit šypsotis!

Gianni Rodari (Džanis Rodaris, 1920-1980) gimė Šiaurės Italijoje, Novaros provincijoje, Omenjos miestelyje. Kurį laiką dirbo pradinių klasių mokytoju, paskui tapo žurnalistu ir beveik atsitiktinai ėmė rašyti vaikams. Jo knygos išverstos į daugybę kalbų ir pelnė įvairių apdovanojimų, tarp jų 1970 metais ir prestižinę Anderseno premiją, vaikų literatūros „Nobelį“. Gianni Rodari puikiai pažįstamas ne vienai lietuvių skaitytojų kartai, laikomas vienu svarbiausių XX amžiaus vaikų rašytojų.

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.