Archyvas
  2017   
Sausis Vasaris Kovas
Balandis Gegužė Birželis
Liepa Rugpjūtis Rugsėjis
Spalis Lapkritis Gruodis
 
2017-03-30  Paskelbtos reikšmingiausios 2016 m. knygos vaikams 
Kovo 30 d. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamente Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus atstovai paskelbė reikšmingiausias 2016 metų knygas vaikams ir paaugliams.

2017-03-28  Spektakliui vaikams – „Auksinis scenos kryžius“

Nuotr.: spektaklis „Kaulinis senis ant geležinio kalno. Fotografas Dmitrij Matvejev. Nuotr. šaltinis http://www.teatras.lt

Tarptautinę teatro dieną, kovo 27-ąją, buvo įteikti aukščiausi Lietuvos teatro apdovanojimai – „Auksiniai scenos kryžiai“. Nominacijoje Teatras vaikams nugalėjo spektaklis „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) pagal Jono Basanavičiaus užrašytą lietuvių liaudies pasakojimą ir Birutės Žilytės iliustracijas.

2017-03-16  „Valandoje su pasaka“ frankofonijos dienosKovo 24 d. Prancūzų institutas Lietuvoje vaikus kviečia į renginį „Valanda su pasaka“, skirtą frankofonijos dienoms.

2017-03-16  Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena


 
Tarptautinės vaikų knygos dienos idėją 1966 m. iškėlė viena iš IBBY įkūrėjų Jella Lepman (1891–1970). Nuo 1967 m. ši diena švenčiama kasmet balandžio 2-ąją ir sutampa su Hanso Christiano Anderseno gimtadieniu.

2017-03-14  „Kakė Makė ir didelė Tamsa“ Latvijoje išrinkta metų knyga

Kika Mika un lielā Tumsa / Lina Žutaute; no lietuviešu valodas tulkojusi Marika Taube. – Rīga: Zvaigzne ABC, 2016. – 36 p.: iliustr.

Kasmet Latvijoje organizuojamuose metų knygų rinkimuose „Vaikų žiuri“ kategorijoje 5+ šiemet daugiausia simpatijų pelnė ir pirmąją vietą užėmė Linos Žutautės knyga „Kakė Makė ir didelė Tamsa“ (latv. Kika Mika un lielā Tumsa).

2017-03-02  Smėlio žmogus – vaikystės sergėtojasŽinome, kad miegas gyvybiškai svarbus organizmui, tačiau neaišku, kodėl sapnuojame ir kokią reikšmę turi sapnai mums atsibudus. Seniau miegas ir sapnai būdavo aiškinami mitais ir išgalvotais veikėjais. Ryškiausias ir dažniausiai literatūroje minimas su miegu susijęs mitologinis veikėjas yra Smėlio žmogus. Jo pareiga buvo vakarais užliūliuoti vaikus ir parūpinti jiems gražių sapnų.

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.