Naujienos
2017-10-16
„Šarlotės voratinkliui“ - 55


 

1952 m. spalio 15 d. buvo išleista garsioji amerikiečių rašytojo E. B. White‘o knyga „Šarlotės voratinklis“.

2017-10-11
Knygų festivalis „Vaikų Kalėdų sala“


Ar žinote, ką iš tikrųjų mėgsta skaityti mūsų vaikai? Kaip atitraukti paauglį nuo švytinčio ekrano ir panardinti į magišką skaitomos knygos pasaulį? Kokie yra inovatyvūs skaitymo skatinimo ir literatūros pažinimo būdai? Kaip atrodo ir kuria vaikų rašytojai? Ir kaip jie susiranda savo knygos iliustratorius?

2017-10-09
Knygos „Draugystė ant straublio galo“ pristatymas 
Spalio 21 d. 15 val. Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse (Gedimino pr. 51, Vilnius) vyks Mariaus Marcinkevičiaus ir Aušros Kiudulaitės knygos „Draugystė ant straublio galo“ (išleido „Tikra knyga“, 2017) pristatymas.

2017-10-05
Š. Baltrušaitienė: „Buvau tikra knygų graužtukė“ 
„Kaip zuikis jausmus pažino“ – jau antroji rašytojos Šarūnės Baltrušaitienės knyga. Debiutavusi paveikslėlių knyga „Kariesas, Ėduonis ir Domo dantukai“ (iliustravo Edgaras Straukas, išleido leidykla „Nieko rimto“), autorė savo kūryboje daug dėmesio skiria edukacinėms temoms. Ko vaiką išmokyti sunkiau – valyti dantis ar pažinti jausmus? O ar knygos gali išmokyti skaityti knygas? Šarūnė Baltrušaitienė atsako į šiuos ir dar daugiau klausimų.

2017-10-04
Akcija „Metų knygos rinkimai 2017“
Šį spalį, kaip ir kasmet nuo 2005 metų, rengiama akcija „Metų knygos rinkimai“ vėl kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas.

2017-10-02
Knyga, su kuria auga jau trečia kartaYra knygų, kurias pamačius užplūsta šilčiausi prisiminimai. Vaikystėje jos buvo skaitomos po kelis kartus ir vis neatsibosdavo – turėdavo nepaaiškinamą trauką. Su viena tokių įtraukiančių ir nebepaleidžiančių knygų užaugusi pirmoji karta jau tikriausiai augina ir savo anūkus.

2017-09-13
Šeši mitai apie paveikslėlių knygas


 
Atrodo, viską žinome apie paveikslėlių knygas. Argi yra ką apie jas žinoti? Mažai teksto ir daug paveikslėlių. Skirtos mažiems vaikams, dar nemokantiems skaityti. Labai greitai perskaitomos ir iškart tampa nebereikalingos. Jos yra labai nerimtos. Tai tik keletas mitų apie paveikslėlių knygas. Bet juos visus galima paneigti.

2017-09-12
„Rašyti vaikams – didžiulė atsakomybė“


Nuotykių knygą vaikams „Didžiosios tvoros paslaptis“ neseniai pristačiusi debiutuojanti rašytoja Indrė Pavilonytė pasakoja, kad nusprendus kurti istorijas vaikams, labai svarbu žinoti du dalykus: ką nori pasakyti ir kodėl tai turėtų būti įdomu bei svarbu vaikams. Pasak rašytojos, turint atsakymus į šiuos klausimus – kūryba vaikams taps tikru nuotykiu, tačiau net ir tokiu atveju, svarbiausia nepamiršti, kad rašyti vaikams yra didžiulė atsakomybė.

2017-08-29
„Riešutortas“ – skanėstai ir mažos didelės pamokos


 
  
Benui Bėrantui ir Vilijai Kvieskaitei šią vasarą turbūt labiausiai rūpėjo riešutai ir tortai. Juk rugpjūčio mėnesį prekybos vietas pasiekė pirmoji bendra jų knyga „Riešutortas“ (leidykla „Nieko rimto“). Ta proga ir kalbiname jaunuosius kūrėjus apie jų pažintį, melus ir saldumynus.

 
Kitos naujienos
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.