Rob Scotton. „Linksmų Kalėdų, Juodi“

Rob Scotton. LINKSMŲ KALĖDŲ, JUODI / iš anglų kalbos vertė Viktorija Labuckienė; iliustravo Rob Scotton. – Vilnius: Nieko rimto, 2012. – 32 p. – ISBN 978-609-441-089-5
Pasirodė antroji knyga apie katinėlį Juodį


Vos pasirodžiusi, pirmoji britų rašytojo ir iliustruotojo Robo Scottono knyga apie mielą ir nuolat į komiškas situacijas įsipainiojantį katinėlį Juodį tapo bestseleriu. O autoriui ir toliau kuriant šmaikščiomis iliustracijomis papildytas istorijas, jos tapo tikru vaikų literatūros fenomenu. Nuo 2008 m. pasirodė visa knygų serija apie katinėlį Juodį anglų kalba, buvo sukurta aplikacija išmaniesiems telefonams, o šiemet pirmosios istorijos tapo prieinamos ir Lietuvos skaitytojams.

Rugsėjo mėnesį leidykla „Nieko rimto“ pristatė Juodžio knygą, pasakojančią apie pirmąją katinėlio dieną mokykloje, o antroji knyga – „Linksmų Kalėdų, Juodi“ – yra skirta žiemos šventėms. Katinėlis šį kartą rašo laišką Kalėdų Seneliui ir prašo didelės dovanos. Tačiau kas, jeigu Juodžio gerų darbų neužteks tikrai didelei dovanai? Žinoma, dar galima spėti kai ką atlikti prieš Kalėdas arba, protingiau, pasikalbėti su pačiu Kalėdų Seneliu. Tačiau jį užklupti nėra taip paprasta...

„Linksmų Kalėdų, Juodi“ iš kitų kalėdinių knygelių vaikams išsiskiria tuo, jog knygos piešiniai yra itin išraiškingi, tekstas yra lengvai suprantamas patiems mažiausiems, o knygos apipavidalinimas – švarus ir neapkrautas. Čia yra ką tyrinėti, apie ką kalbėtis, todėl knyga itin aktuali tėvams, auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus. Anot knygų apžvalgininkės Jurgos Lūžaitės, Juodžio iliustracijos yra „pasakančios daugiau nei trumputis tekstas“, o piešinių jaukumas ir istorijų nuoširdumas paperka tiek suaugusiuosius, tiek vaikus.

Lietuvos skaitytojai jau yra pripratę, kad pasaulinės literatūros naujienos juos pasiekia kiek pavėluotai. Tačiau vaikų literatūros atveju tai yra greičiau privalumas, nes pasirenkami tik laiko patikrinti, kritikų ir skaitytojų gerai įvertinti kūriniai. „Mūsų tikslas yra ugdyti sąmoningą ir  kūrybišką žmogų“, – sako leidyklos „Nieko rimto“ direktorius Arvydas Vereckis. „Mes norime, kad į skaitytojų rankas nuo pat mažens pakliūtų tik vertingi ir tinkamos amžiaus kategorijos kūriniai“. Katinėlis Juodis pasaulį suvokia taip, kaip tą daro patys mažiausieji, tačiau vaikiškose istorijose slypintis humoras neleidžia nuobodžiauti ir suaugusiems, skaitantiems kartu. Šio išskirtinio ir pasaulinio populiarumo sulaukusio personažo leidyklos interneto puslapyje www.niekorimto.lt galite ieškoti jau dabar.

Milda Bazaraitė

 

 

 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: IDAMAS. Naudojama SMART WEB sistema.